loading...

مشعل

بازدید : 15
سه شنبه 21 بهمن 1399 زمان : 11:33

چگونه می توان عملکرد مشعل آبگرمکن را بهبود بخشید. در مورد احتراق مناسب گاز و الگوی شعله اطلاعات کسب کنید. نحوه تمیز کردن و تعویض مشعل گاز برای گرم شدن آب کارآمد.

مشعل آبگرمکن گازی احتمالاً مهمترین عنصر در گرم شدن آب است. بر اساس منبع سوخت ، دو نوع مشعل گازی وجود دارد که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند: یک فولاد در هنگام استفاده از بخاری از گاز طبیعی و یک نوع چدن در هنگام استفاده از بخاری از گاز پروپان (LP).

مشعل گازی بخشی از مونتاژ مشعل است که شامل عناصری مانند ترموکوپل ، روزنه اصلی ، لوله اصلی تأمین گاز ، مشعل خلبان ، روزنه پایلوت و منبع گاز مشعل خلبان است. همه این عناصر باید به درستی کار کنند و عاری از آلودگی باشند. در غیر این صورت مشعل روشن نمی شود ، یا عملکرد کاهش می یابد.

الگوی شعله مشعل را تصحیح کنید

مشعل آبگرمکن تنها در صورت ورود مقدار صحیح هوای تازه به محفظه احتراق ، شعله پایداری ایجاد می کند. بهترین راه برای بررسی الگوی شعله ، نمای کوچک است که در پایین واحد قرار دارد.

احتراق صحیح گاز باید در جایی که برخی از مخروط های داخلی زرد مجاز است ، شعله ای نرم و آبی ایجاد کند و شعله به داخل هود پیش نویس کشیده شود. به زودی پس از راه اندازی ، مشعل تابیده می شود و با رنگ نارنجی روشن می درخشد (این کار معمولاً 30 ثانیه طول می کشد).

کمبود اکسیژن باعث می شود مشعل گازی یک الگوی شعله ناپایدار ایجاد کند که رنگ آن را به زرد تغییر داده و صاف می شود. شعله تنبل و زرد معمولاً اولین علامت این مشکل شدیدتر است - دوده.

بازرسی مشعل


توسط کارشناسان و تولیدکنندگان توصیه می شود حداقل سالی یکبار مجموعه مشعل بخاری آب را بررسی کنید. این کار اغلب انجام می شود که بستگی به میزان استفاده و شرایط کار دارد. مشعل آبگرمکن باید با شعله و بدون آن بررسی شود.

دلیل بازرسی این است که اطمینان حاصل شود هنگام سوختن گاز ، شکل و رنگ شعله صحیح ایجاد شده است و هیچ مانعی بر روی درگاه های مشعل ، خط اصلی و روزنه وجود ندارد.


اگر از پتوی عایق برای کاهش اتلاف حرارت در حالت آماده به کار استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که دهانه های هوا نیز بدون انسداد هستند.

Sooting همان چیزی است که باید به دنبال آن باشید. سوزاندن به عنوان سیگار کشیدن و تشکیل کربن شناخته شده است. این یک مشکل شدید مربوط به مشعلهای گاز است ، زیرا می تواند نه تنها در احتراق مناسب گاز تأثیر بگذارد بلکه به سلامتی شما آسیب برساند یا به اموال آسیب برساند. در صورت بروز این مشکل ، بلافاصله دستگاه را خاموش کنید.

نحوه حذف مشعل گاز


منبع تغذیه را به بخاری آب در شیر خاموش کننده دستی خاموش کنید
صفحه ترموستات را روی شیر کنترل گاز خاموش کنید
درب بیرونی را بردارید
عناصر را از مجموعه منیفولد جدا کنید: شیر گاز ، لوله پایلوت ، ترموپیل ...
مجموعه منیفولد را بردارید
با باز کردن پیچ و مهره ها ، مشعل را بردارید
محفظه آن را در بسته نگه دارید و اگر به دلایلی واشرها برداشته شدند ، باید تعویض شوند
نکات تمیز کننده مشعل
تمیز کردن مشعل بخاری آب باید هر از چند گاهی و به عنوان بخشی از تعمیر و نگهداری منظم ، برای جلوگیری از ورود هرگونه آلودگی به خط بنزین ، روزنه و بنزین های مشعل انجام شود.

هنگام تمیز کردن مشعل و محفظه احتراق ، هنگام چکه شدن میعانات بر روی سطح گرم ، ممکن است در اثر خوردگی نقاط سیاه بر روی عناصر مشاهده کنید. این همان چیزی است که باعث صدای سرو صدا و صدای جیر جیر می شود.

برای تمیزکاری صحیح این مراحل را دنبال کنید:

شیر کنترل گاز را به وضعیت خاموش تبدیل کنید (ممکن است مجبور شوید دستگیره را کمی به داخل فشار دهید).
یک فیلتر حلقه ای در پایین ، که واحد را از پرز ، گرد و غبار و خاک محافظت می کند ، باید با استفاده از جارو برقی تمیز شود. به این ترتیب مشعل گازی عاری از زباله می شود و مقدار کافی هوای تازه به دست می آورد.
درب داخلی را بردارید.
مشعل صنعتی اصلی را برای تمیز کردن بردارید.
درگاه های آن و روزنه را از نظر انسداد بازرسی کرده و رسوبات و آوارها را با یک برس سیمی تمیز کنید.
محفظه احتراق و صفحه شعله گیر را نیز با استفاده از هوای فشرده تمیز کنید.
اجازه ندهید که بقایای بزرگی درون مشعل باقی بماند.
برای تمیز کردن ، استفاده از جاروبرقی ، آب گرم و صابون مجاز است.
همچنین ، به خاطر داشته باشید که مشعل آبگرمکن باید شعله ای صاف و آبی روشن با حداقل نوک های زرد ایجاد کند.

مشاهده لیست قیمت انواع مشعل در لینک روبرو : مشعل

بازدید : 40
يکشنبه 21 دی 1399 زمان : 15:54

مشعل گازی وسیله ای مکانیکی است که با ترکیب هوا و سوخت هایی نظیر گاز، گازوئیل و مازوت، انرژی سوخت را به انرژی حرارتی تبدیل می کند و یکی از اصلی ترین تهیزات موتورخانه می باشد. عوامل اصلی تشکیل شعله در مشعل ها شامل هوا، سوخت و جرقه می باشد که هر یک از این عوامل اگر وجود نداشته باشند شعله تشکیل نمی شود. تامین هوا در مشعل ها می تواند از نوع طبیعی یا اجباری باشد.

وظیفه اصلی مشعل تامین گرمایش است که بیشترین مورد مصرف آن در موتورخانه ها و ایجاد شعله در بویلرها می باشد. گرمایش در مشعل ها با پاشش سوخت و ترکیب آن با هوا و جرقه ایجاد می شود و بصورت شعله به درون دیگ هدایت می شود.

مشعل صنعتی

یکی از قسمت های مهم در کوره های صنعتی، مشعل صنعتی می باشد. این مشعل ها بر اساس سوخت مصرفی و ساختار طراحی آن به انواع مختلف تقسیم بندی می شوند. از پرکاربردترین انواع مشعل های صنعتی می توان به مشعل های سرعت بالا، سرعت متوسط، شعله مسطح و رادیانت تیوب اشاره کرد. مشعل های صنعتی با توجه به سوخت مصرفی آن ها به نمونه های گازسوز، گازوئیل سوز، مازوت سوز، چندگانه سوز و دوگانه سوز تقسیم بندی می شوند.

مشعل های صنعتی از لحاظ نوع کارکرد آن ها، در سه دسته تک مرحله، دو مرحله و مدولار جای داده می شوند. در ساختار این گونه مشعل ها از سیستم تامین هوا، سیستم تامین سوخت، سیستم های ایمنی، اجزای الکترونیکی، اجزای مکانیکی و سری احتراق استفاده شده است.

انتخاب مشعل مناسب از دیگر نکات مهمی است که باید به آن توجه داشت. از جمله موارد تاثیرگذار در انتخاب مشعل، انتخاب نمونه ای است که از سایز متناسبی برخوردار باشد. معیاری که برای انتخاب سایز مشعل مورد استفاده قرار می گیرد، افزودن ۱۳ درصد به قدرت مشعل به ازای هر هزار متر ارتفاع از سطح دریا می باشد.

تبدیل سوخت به انرژی گرمایی در مشعل ها به سه روش فشاری، فشار بخار یا فشار هوا و فشار ضعیف هوا صورت می گیرد. در روش فشاری، سوخت با استفاده از فشار یک تلمبه وارد مخزن مورد نظر شده و هوا نیز از اطراف وارد آن می شود. در روش دوم، سوخت با استفاده از فشار هوا یا فشار بخار وارد مخزن می شود. روش سوم، کامل ترین نوع مشعل شناخته می شود. مشعل هایی که از روش سوم در ساختار آن ها استفاده شده است، به دو دسته مشعل با فشار کم و مشعل با فشار زیاد تقسیم بندی می شوند.

مشاهده لیست قیمت انواع مشعل در لینک روبرو : مشعل

بازدید : 44
يکشنبه 21 دی 1399 زمان : 12:21

اگر در خانه خود رادیاتور پنلی دارید ، تشخیص اینکه بخار یا آب گرم می کنید دشوار است. هر دو سیستم در خانه های قدیمی رایج است و هر دو گرمای تمیز و بدون گرد و غبار را تأمین می کنند. در اینجا چند نکته برای کمک به شما در تعیین نوع سیستم گرمایشی آورده شده است.

در مورد نوع رادیاتور خود حدس نزنید. چه رادیاتور آب گرم ، چه رادیاتور بخار یا هر نوع سیستم گرمایشی دیگر ، امروز می تواند به شما کمک کند. برای شروع کار با ما با شماره 02188306500 تماس بگیرید.


رادیاتور


یک سیستم گرمایش بخار از دیگ آبگرم برای تبدیل آب به بخار استفاده می کند. سپس بخار از طریق لوله ها به رادیاتورها می رسد و خانه را گرم می کند. با خنک شدن بخار ، دوباره به درون آب متراکم شده و دوباره به دیگ بخار برمی گردد تا دوباره گرم شود. شاخص های سیستم های گرمایش رادیاتور بخار:


تعداد لوله ها

یک لوله: اگر می بینید که فقط یک لوله از رادیاتور شما می آید ، این بدان معنی است که شما یک سیستم یک لوله دارید و این قطعاً بخار است. بخار از طریق لوله می آید ، گرما پراکنده می شود ، بخار در رادیاتور متراکم می شود و آب از طریق همان لوله به دیگ برمی گردد.
دو لوله: دو لوله از رادیاتور به این معنی است که می تواند یک سیستم آب گرم یا بخار باشد. در سیستم بخار دو لوله ای ، بخار از یک لوله به رادیاتور وارد می شود و فرآیند متراکم سازی در لوله دیگر اتفاق می افتد و آب را به دیگ بخار برمی گرداند.
سوت بلند
اگر گاهی صدای سوت بلند را از رادیاتور خود می شنوید ، به احتمال زیاد سیستم گرمایش بخار دارید. سوت زدن همچنین ممکن است شاخصی باشد که سیستم شما به نگهداری نیاز دارد.
شیشه دید

شما باید به زیرزمین بروید و به دیگ بخار این قسمت نگاه کنید. سیستم های گرمایش بخار همیشه باید یک شیشه دید بصورت عمودی به بیرون دیگ بخار متصل شود. شیشه دید یک استوانه شیشه ای شفاف است که حدود 12 اینچ قد دارد و تا حدی پر از آب می شود تا میزان مایع موجود در سیستم را نشان دهد.


گرمایش آب گرم رادیاتور


در سیستم گرمایش آب گرم ، آب گرم از دیگ بخار از طریق پمپ گردش به انواع رادیاتور منتقل می شود که باعث پخش گرما و گرم شدن اتاق می شود. هنگامی که گرما روشن است آب به گردش در سیستم ادامه می دهد. شاخص های سیستم های گرمایش آب گرم:

دو لوله
سیستم های آب گرم همیشه دارای دو لوله از رادیاتور هستند - نه لزوما از گوشه های مختلف. با این حال ، برخی از سیستم های گرمایش بخار نیز از دو لوله استفاده می کنند ، بنابراین تحقیقات بیشتری لازم است


پمپ گردشی رادیاتور


اگر پمپ گردش خون به سیستم گرمایش دیگ بخار شما متصل باشد ، معمولاً به این معنی است که سیستم آب گرم دارید. پمپ های گردشی در انواع رنگ های زنده ارائه می شوند.


مخزن انبساط رادیاتور


اگر گرمایش آب گرم دارید ، باید یک مخزن انبساطی نزدیک دیگ بخار داشته باشید. منبع انبساط سیستم آب گرم را از ایجاد فشار بیش از حد محافظت می کند.


برای اطمینان از عملکرد بدون مشکل ، هر دو سیستم بخار و آب گرم باید سالانه سرویس شوند. سیستم های بخار به ویژه نیاز به مراقبت ویژه دارند که باید بطور منظم انجام شوند. هرکسی را که برای نگهداری سیستم گرمایشی خود انتخاب می کنید ، اطمینان حاصل کنید که آنها تجربه زیادی دارند و از نیازهای خانه های قدیمی آگاهی دارند.

امیدواریم این راهنما به شما کمک کند تا در مورد سیستم گرمایشی خود بیشتر بدانید. مهم نیست که شما چه نوع سیستم گرمایشی دارید ، ما می توانیم به حفظ آن کمک کنیم.

مشاهده لیست قیمت انواع رادیاتور در لینک روبرو : رادیاتور

بازدید : 41
شنبه 20 دی 1399 زمان : 16:48

سیستم مشعل گازی تهویه موتورخانه برای عمر موتور از اهمیت زیادی برخوردار است. در بسیاری از شناورها ، هوای کافی برای سوخت موتورها وجود دارد اما برای خنک کردن موتورخانه نیز کافی نیست. از آنجایی که هوای گرم اکسیژن زیادی را در خود نگه نمی دارد ، موتورها در نهایت با قدرت کمتر و بازده کمتری کار می کنند. موتورها برای دستیابی به همان سطح نیروگاه باید سوخت بیشتری بسوزانند.

تجهیزات موجود در موتورخانه را تمیز و در نظم کار بهتر نگه دارید
عمر موتور را افزایش دهید
نگهداری مورد نیاز را کاهش دهید
گرمای موتورخانه فقط بر موتور تأثیر نمی گذارد ، بلکه به سایر تجهیزات از جمله ژنراتورها ، خنک کننده ها و سیستم های الکتریکی آسیب می رساند.

طرفداران مشعل موتورخانه


سیستم های تهویه موتورخانه متشکل از فن های ورودی هستند که هوای احتراق و هوای خنک کننده را وارد می کنند و فن های خروجی که فقط هوای خنک کننده را بیرون می کشند. در صورت بالا رفتن درجه حرارت در موتورخانه ، فن های خروجی شروع به بیرون کشیدن هوای خنک کننده می کنند. در نتیجه ، فرورفتگی ناشی از آن در موتورخانه باعث افزایش فن های ورودی می شود.

مه دود کننده ها برای دریچه های موتور مشعل


سیستم های تهویه موتورخانه غالباً مجهز به حذف کننده غبار هستند. مه پاک کن ها برای استخراج غبار و آب دریا از هوای ورودی طراحی شده اند. اینها کباب پزهایی هستند که به طور معمول در دریچه های موتور یا داخل آن مشاهده می کنید. قیمت مشعل گازی این موارد می توانند متناسب با هر اندازه یا شکلی از دریچه ساخته شوند و با کاهش مقدار و اندازه قطرات آب موجود در هوای واردشده در فضا ، نقش اصلی در خارج نگه داشتن آب از موتورخانه دارند. غبار شور در هوای 300 تا 400 درجه درون شارژرهای توربو تبدیل به بخار می شود و بلافاصله آب را بخار می کند و نمک را متبلور می کند. این باعث می شود مواد معدنی روی تیغه های توربو رسوب کرده و کولرهای هوای ورودی مسدود شوند. مه پاک کن ها می توانند از این روند جلوگیری کنند.

اهمیت روزافزون تهویه موتورخانه مشعل


نیاز بیشتر به تهویه مناسب را می توان به پیشرفت دیزل های توربوشارژ نیز نسبت داد. با وجود هوای بیشتر برای دستیابی به چرخه احتراق مناسب در موتور ، طراحی و اجرای فن ها و دریچه های مناسب اندازه بسیار مهمتر هستند.مشعل برقی این امر به ویژه در مورد تعمیرات در مواردی که مجموعه جدیدی از موتورهای با اسب بخار بالاتر به فضای کمتری وارد می شوند ، صدق می کند. اگر منتظر بمانید تا هوای مورد نیاز انرژی جدید تا چه زمانی نصب شود ، موتورها خفه می شوند.

اطلاعات بیشتری در مورد مشعل تهویه موتورخانه دارید؟


در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم های تهویه موتورخانه ما ، درنگ نکنید با ما تماس بگیرید. کارمندان ماهر ما مشتاق کمک به شما هستند.

مشاهده لیست قیمت انواع مشعل در لینک روبرو : مشعل

بازدید : 59
شنبه 29 آذر 1399 زمان : 17:17

در ادامه این مطلب، انواع مشعل ‌ها را فهرست کرده و در مورد هرکدام از آن‌ها به‌اختصار توضیحاتی را ارائه می‌دهیم:

مشعل گاز‌سوز


این مشعل گازی برای احتراق گاز طبیعی طراحی‌شده است. شیر برقی، سوخت لازم این مشعل‌ها را کنترل می‌کند و یک دمنده، هوای لازم برای احتراق را تأمین می‌نماید.

مشعل گازوئیل‌سوز


در مشعل‌های گازوئیلی کوچک، الکتروموتور علاوه بر به حرکت درآوردن فن هوا‌دهی، وظیفه‌ی چرخش محور پمپ گازوئیل مشعل را نیز بر عهده دارد.

اما در مشعل‌های بزرگ گازوئیل سوز، الکتروموتور مجزایی برای کوپل شدن با پمپ گازوئیل مشعل تعبیه می‌گردد.

مشعل مازوت‌سوز


در این مشعل‌ها، فرایند پودر کردن سوخت توسط نازل و با الگوی خاصی انجام می‌شود. جریان سوخت پودر شده باید در محدوده زاویه خاصی از نازل خارج گردد و توزیع قطرات سوخت در آن یکنواخت باشد.

مشعل دوگانه‌سوز


درصورتی‌که مشعلی با بیش از یک نوع سوخت کار کند، به آن دوگانه‌سوز می‌گویند. عموماً مشعل‌های دوگانه‌سوز با گاز و گازوئیل کار می‌کنند.

مشعل جت فشاری


مشعل جت فشاری بسیار قابل اطمینان بوده، تعمیر و نگهداری آن آسان، و نازل‌هایش ارزان می‌باشد. در این مشعل، سوخت باید فشرده شود و از یک نازل عبور کند تا به پودر تبدیل شود. سپس با هوا مخلوط گردیده و موجب احتراق شود.

مشعل هوا/بخار اتمی شده


در این نوع مشعل، در مقایسه با مشعل‌ های جت فشاری، سوخت با فشار کم‌تری به درون نازل می‌رود. هوای فشرده یا بخار هم به درون نازل وارد می‌شود. سپس سوخت و هوا درون نازل به‌خوبی با هم مخلوط شده و یک سوخت اتمیزه شده ایجاد می‌گردد. این مشعل به صورت ساده و پایا کار می‌کند.

مشعل‌های روتاری کاپ


این مشعل‌ ها عملکرد پایداری دارند و تغییر در ویسکوزیته سیال، تأثیر چندانی بر آن‌ها ندارد. اما گران ‌قیمت مشعل گازی هستند و عملکرد پیچیده‌ای دارند.

مشعل‌های فشار پایین اتمی شده این مشعل، هزینه نسبتاً کمی دارد و بسیار پایدار است. همچنین می‌تواند حجم زیادی از سوخت را مشتعل کند. اما اتمیزه کردن سوخت را به‌خوبی انجام نمی‌دهد و بیشتر مناسب کوره‌های خیلی بزرگ و خیلی داغ است.

نازل سوخت مشعل


نازل موظف است سوخت را در مشعل گازی بپاشد. نازل‌ها انواع مختلفی دارند که بر اساس نوع و ظرفیت مشعل، مورد استفاده قرار می‌گیرند. نازل‌ها را بر اساس شکل، زاویه پاشش، و الگوی آن، دسته‌بندی می‌کنند. نازل مناسب را باید بسته به طرح کوره حرارتی و طراحی مشعل، انتخاب نمود.

مشاهده لیست قیمت انواع مشعل گازی در لینک روبرو : مشعل

بازدید : 43
چهارشنبه 12 آذر 1399 زمان : 12:37

همان طور که می دانید مشعل تجهیزی است که با اختلاط سوخت و هوا و احتراق و شعله ورسازی این مخلوط، انرژی سوخت فسیلی را به انرژی گرمایی تبدیل می نماید. انرژی تولید شده مشعل در محفظه احتراق با دو روش جابه جایی و تشعشع به سیال انتقال دهنده انرژی (آب) درسیستم حرارت مرکزی ساختمان منتقل می شود.
مشعل ها وظیفه ایجاد گرما در انواع دیگ ها، هیترها و حتی پکیج های گرمایشی را به عهده دارند و بعنوان قلب هرسیستم گرمایشی شناخته می شوند.
مشعل ها با پاشش سوخت (گاز، گازوییل، مازوت) و اختلاط آن با هوا و عبور مخلوط سوخت و هوا از شعله پخش کن و سپس احتراق این مخلوط توسط ترانس جرقه زن، حرارت مورد نیاز را در داخل محفظه احتراق دیگ یا کوره ایجاد می نمایند.
بدیهی است در هر مشعل و دیگ، تعدادی کنترل کننده مانند رله، فتوسل، یون و ترموستات وجود دارد که مقدار و زمان هرکدام از فرآیندهای مشعل را کنترل می نمایند.


انواع مشعل


توجه : با توجه به کامل نبودن راندمان احتراق سوخت در مشعل ها و در نظر گرفتن برخی تلفات حرارتی، هنگام انتخاب مشعل، معمولا ظرفیت مشعل را حدود 20 درصد بیشتر از ظرفیت دیگ مربوطه در نظر می گیریم.

چهار نکته در خصوص احتراق سوخت :


1. به ازاء هر 300 متر افزایش ارتفاع از سطح در یا بدلیل کاهش غلظت هوا، راندمان احتراق سوخت انواع مشعل ها حدود 4% کاهش می یابد.
2. ارزش حرارتی هر متر مکعب گاز طبیعی تقریبا معادل K.cal 9200 می باشد.
3. ارزش حرارتی هر لیتر گازوئیل تقریبا معادل K.cal 8500 می باشد.
4. ارزش حرارتی هر کیلوگرم گازوئیل تقریبا معادل K.cal 10500 می باشد.

همچنین برای انتخاب مشعل گازی ، پس از تعیین نوع سوخت و ظرفیت مناسب آن به قطر لوله شعله پوش مشعل جهت امکان قرار گرفتن آن در دیگ و نصب مشعل روی درب جلوی دیگ توجه فرمایید. همچنین برای انتخاب مشعل بهینه موردنیاز، می توانید با کارشناسان شرکت دماتجهیز مشورت نمائید.

مشعل ها از نظر نوع سوخت مصرفی :
1. مشعل گازسوز (GAS BURNERS)
2. مشعل گازوئیل سوز (LIGHT OIL BURNERS)
3. مشعل دوگانه سوز (DUAL BURNERS)
4. مشعل مازوت سوز (HEAVY OIL BURNERS)
5. مشعل سه گانه سوز (MULTI BURNERS)

عملکرد کلی مشعل ها:


1. در مشعل های فن دار شروع عملکرد بر اساس فرمان ترموستات دیگ یا هیتر و طبق برنامه زمانبندی رله مشعل گازی می باشد. به این ترتیب که ابتدا طبق فرمان رله فن هوادهی مشعل به مدت حدود 30 تا 60 ثانیه روشن شده و سپس ترانس جرقه زن مشعل شروع به ایجاد جرقه نموده، سپس شیر برقی سوخت مشعل (گاز، گازوئیل یا مازوت) باز شده و سوخت از شیر برقی عبور کرده و وارد محفظه احتراق دیگ یا هیتر می شود. اکنون با وجود جرقه ترانس، شعله در جلوی شعله پخش کن مشعل تشکیل می گردد.
2. پس از تشکیل شعله، دیگر نیازی به جرقه یا قوس الکتریکی نیست و با فرمان فتوسل یا یون، عملکرد ترانس جرقه زن متوقف گردیده و مشعل به عمل احتراق خود تا زمان رسیدن فرمان خاموش شدن از طریق ترموستات ادامه می دهد.
3. الکتروموتورفن هوادهی مشعل ها بر اساس ظرفیت مشعل تک فاز یا سه فاز بوده و دارای 2900 دور در دقیقه می باشند.
4. معمولا بدنه ی اغلب مشعل های گازوئیلی و گازی از نوع آلومینیوم ریخته گری است که قطعات موردنیاز برای عملکرد مشعل گازی بر روی آن نصب می گردند.

با توجه به اطلاعات فنی و قیمت مشعل ارائه شده انواع مشعل در سایت تخصصی و معتبر دماتجهیز (بعنوان عضو رسمی اتحادیه فروشندگان لوازم شوفاژ و تهویه مطبوع)، صمیمانه امیدواریم شما کاربر گرامی ضمن مطالعه مشخصات فنی کامل ارائه شده، با اطمینان خاطر از گارانتی اصلی+تحویل سریع محصولات، بامین تهویه را جهت خرید محصول مورد نیاز خود (از یک محصول تا خرید عمده برای شرکت ها و پروژه های ساختمانی) در سراسر کشور و حتی در کشورهای همسایه و منطقه خاورمیانه انتخاب فرمائید.

مشاهده لیست قیمت انواع مشعل درلینک روبرو : مشعل

بازدید : 42
چهارشنبه 28 آبان 1399 زمان : 15:07

مشعل های صنعتی چیست؟


اگر از قبل با تجهیزات فرآیند صنعتی آشنایی ندارید ، مشعل های صنعتی ممکن است دنیای دیگر به نظر برسند. ممکن است یک اتاق دیگ بخار پر از یک فیلم قدیمی هالیوود را به تصویر بکشید.

دیگ های آبگرم و مشعل ها اغلب در مکالمه به جای یکدیگر استفاده می شوند ، اما تفاوتهای اساسی بین دو قطعه تجهیزات صنعتی وجود دارد. بیایید نگاهی دقیق تر به عملکردها و برنامه های مشعل های صنعتی بیندازیم تا در صورت نیاز به ارتقا سیستم مشعل ، آمادگی بیشتری داشته باشید.

مشعل های صنعتی چگونه کار می کنند؟


از نمای خارجی ، مشعل ها ممکن است فقط مانند یک تکه فلز تا یک چشم آموزش ندیده به نظر برسند. با این حال ، در داخل مشعل گازی ، مجموعه ای از فرآیندهای در حال انجام وجود دارد.

این دستگاه برای مخلوط کردن اکسیژن با سوخت برای دستیابی به احتراق کنترل شده استفاده می شود. سوخت با استفاده از نوک مشعل به سیستم تزریق می شود که برای فرآیند گرمایش ضروری است.

مشعل یک شعله خاص و الگوی آزاد سازی گرما تولید می کند که می تواند در محفظه احتراق کنترل شود ، و آن را برای گرم کردن ، ذوب ، تولید و تولید بخار ، از جمله موارد دیگر ، ایده آل می کند.

کاربردهای صنعتی مشعل های صنعتی چیست؟


مشعل صنعتی به انواع مختلف تاسیسات امکان کنترل شعله باز را برای طیف وسیعی از کاربردها می دهند. مشعلها معمولاً در محیطهای صنعتی برای گرم کردن استفاده می شوند ، به عنوان وسیله ای برای تولید بخار یا تأمین انرژی گرمایی یا در فرآیندهای تولید استفاده می شوند. علاوه بر این ، آنها برای برنامه های دیگر استفاده می شوند ، مانند:

تأمین گرما برای سیستم های دیگ بخار


جوشکاری
مایعات / مایعات گرمایش
ایجاد واکنشهای شیمیایی
ذوب فلزات
بازیافت
شیشه سازی


در محیط های صنعتی کاربردهای متنوعی برای مشعل های صنعتی وجود دارد. طیف گسترده ای از انواع مشعل نیز وجود دارد که برخی از آنها برای فرآیندهای خاص بیش از دیگران کار می کنند.

انواع مختلف مشعل های صنعتی کدامند؟


بیشتر مردم با مشعل های معمولی هوای سرد که اغلب در خانه های مسکونی یافت می شوند ، آشنا هستند. با این وجود ، تعداد زیادی از انواع مشعل وجود دارد. مواردی که بیشتر در برنامه های تجاری مسکونی و تجاری استفاده می شود عبارتند از:

مشعل های هوای سرد: به طور معمول در دستگاه های مسکونی مانند دامنه های گاز و کوره ها دیده می شود.
مشعل های هوای گرم: این نوع مشعل ها با استفاده از دستگاه مبدل حرارت مرکزی هوای ورودی را گرم می کنند.
مشعل های احیاکننده: مشعل های احیا کننده از یک جفت مشعل استفاده می کنند تا بین آتش سوزی و فرسودگی جایگزین شوند و پیش گرم یک جعبه مبدل حرارتی احیا شده برای ایجاد هوای گرم شده گرمتر.
مشعل های سوخت اکسی: این مشعلها به جای هوای احتراق از اکسیژن خالص برای سوختن با سوخت استفاده می کنند.
عوامل دیگری از مشعل ها وجود دارد که از کاربردی به کاربرد دیگر متفاوت است. به عنوان مثال ، شعله های آتش با سرعت متفاوت نتایج بی نظیری را ایجاد می کنند. مشعل های با سرعت بالا شعله های کوتاه تر و شدیدتری دارند ، در حالی که مشعل های با سرعت پایین شعله های "تنبل" و لنگ تولید می کنند. برای کاربردهای ذوب ، شعله های با سرعت متوسط ترجیح می دهند گرما را به فلز منتقل کنند در حالی که هنوز شعله ای یکنواخت تولید می کنند.

هر نوع مشعل را می توان در برنامه های مختلف استفاده کرد و مزایای بی شماری را به همراه دارد. با این حال ، برخی از انواع برای فرآیندهای خاص بیش از انواع دیگر مفید هستند.

اشکال مشعل های صنعتی


مانند هر قطعه دیگر از تجهیزات صنعتی ، استفاده از مشعل در تأسیسات شما مزایا و معایبی دارد. یکی از دلایل عمده ای که کاربرد آنها در صنایع بسیار گسترده است ، قدرت عملکرد آنهاست. مشعل های صنعتی امکان تولید سریع گرما و انرژی را در مقایسه با سایر محلول های گرمایشی فراهم می کنند.

مشعل های صنعتی برای طیف گسترده ای از کاربردها خارق العاده هستند زیرا امکان کنترل گسترده سطح حرارت و تولید را فراهم می کنند. نوع و سطح احتراق تولید شده توسط مشعل نیز قابل کنترل است. به این ترتیب ، آنها می توانند در برنامه های متنوعی در مرکز شما مورد استفاده قرار گیرند.

نکته جالب دیگر در مورد مشعل های صنعتی این است که با گذشت زمان به تعمیر و نگهداری بسیار کمی نیاز دارند. تنها ایراد سیستم این است که در صورت لزوم مراقبت ، می تواند بسیار پرهزینه باشد. تاسیسات باید مشکلات احتمالی پیش بینی نشده را در نظر بگیرند تا تعمیرات قسمت عمده ای از بودجه یا زمان تولید تسهیلات را نگیرد.

بهبود فناوری مشعل صنعتی


اگرچه به نظر می رسد که آنها به اندازه نمونه های مشابه دهه های ابتدایی بد و پیچیده و پیچیده ای به نظر برسند ، اما پیشرفت های اخیر فن آوری به طور قابل توجهی عملکرد مشعل های صنعتی را افزایش داده است. همچنین فن آوری های مختلفی برای هر نوع مشعل موجود است. یک سیستم مشعل صنعتی خوب و مقرون به صرفه باید:

جنبه های منفی انواع مشعل را کاهش دهید
اثرات زیست محیطی را کاهش دهید
نیازهای صنعت را برای ایمنی و انرژی برآورده کنید
به راحتی تمیز و نگهداری شود
سطح تولید را افزایش دهید


وقتی فناوری مشعل صنعتی شما مطابق با استانداردهای صنعت باشد ، بازده و سطح تولید شما افزایش می یابد. ارائه دهنده تجهیزات فرآیند صنعتی شما باید به راحتی شما را به مشعل مناسب برای نیازهای مرکز خود مجهز کند.

مشاهده لیست قیمت انواع مشعل صنعتی در لینک روبرو : مشعل

بازدید : 56
سه شنبه 27 آبان 1399 زمان : 14:55

مشعل گازی کوره با سوزاندن گاز طبیعی گرما ایجاد می کنند. این گاز معمولاً متان با سایر گازهای پایه کربن ترکیب می شود.

نادان
روند کار با جرقه زن شروع می شود. منبع اشتعال برای کوره های قدیمی یک نور آزمایشی است ، کوره های جدیدتر از یک استارت الکترونیکی استفاده می کنند.

با یک چراغ خلبان ، تنظیم کننده مقدار کمی گاز برای ادامه شعله تأمین می کند تا بتواند هنگام روشن شدن مشعل کوره ، گاز را روشن کند.

در شروع برق از عنصری مشابه رشته رشته لامپ برای اشتعال مشعل گازی کوره استفاده می شود. هنگامی که ترموستات به مشعل بخاری می گوید که مشتعل شود ، جریان الکتریکی بر روی رشته جریان می یابد و دمای ایجاد شده باعث شعله ور شدن گاز می شود.

اتاق احتراق


جرقه زن گازی را که در محفظه احتراق است روشن می کند. این منطقه از کوره ای است که سوخت و هوا در مشعل مخلوط می شوند. تمام احتراق ها به اکسیژن نیاز دارند. کوره شما دارای یک سیستم هواکش است تا بتواند هوا را "استنشاق" کند و یک احتراق تمیز و کارآمد ایجاد کند.

این سیستم دریچه همچنین محلی است که کوره شما محصولات جانبی احتراق را "بازدم" می کند. این یک منطقه کلیدی است که برای مدیریت کیفیت هوای داخلی و اطمینان از احتراق مناسب و کامل درون کوره مشعل گازی شما به تمیزکاری و نگهداری منظم نیاز دارد.

مبدل حرارتی مشعل گازی


مبدل حرارتی مشعل گازی کوره بالای محفظه احتراق است. گرمای حاصل از احتراق به مبدل افزایش یافته و هوای سرد داخل را گرم می کند. هنگامی که هوا به میزان مطلوب گرم می شود ، موتور روشن می شود و هوا را از طریق مجاری به داخل خانه شما می ریزد. این هوا سپس به اطراف دمیده می شود و به کوره برمی گردد تا چرخه را دوباره شروع کند تا زمانی که دما با ترموستات شما مطابقت داشته باشد.

چند مشکل معمول وجود دارد که با یک کوره گاز همراه است ، بعضی ساده ، بعضی جدی تر. آنها می توانند به راحتی یک چراغ خلبان باشند که برای دوچرخه سواری کوتاه ، سر و صدا و عدم دمیدن هوای گرم نیاز به نور مجدد دارد. اگر با مشکلی در کوره خود روبرو هستید و می توانیم مشکل را برای شما تشخیص دهیم ، امروز با شماره 02188306500 با ما تماس بگیرید یا درخواست خدمات آنلاین کنید.

مشاهده لیست قیمت انواع مشعل در لینک روبرو : مشعل

بازدید : 48
دوشنبه 12 آبان 1399 زمان : 15:12

انواع مشعل های مازوت - انواع گلدان ، انواع اسلحه و انواع چرخشی

مشعل روغن یک وسیله مکانیکی است که قبل از رساندن مخلوط به نقطه احتراق در محفظه احتراق ، روغن سوخت را با مقدار مناسب هوا ترکیب می کند. برای کارایی فرآیند احتراق ضروری است که مخلوط روغن / هوا به خوبی همگن شده و با حداقل قطرات خلوص مازوت که ممکن است باشد.

مشعل مازوت هم هست

بخار کنید و / یا
اتمی کردن
مازوت مشعل های سوخت مازوت را می توان به طور کلی دسته بندی کرد

مشعل های نوع اسلحه (اتمیزه) (تفنگ تحت فشار)
مشعل های قابلمه ای (بخار شونده)
مشعل های سوخت مازوت از نوع دوار
مشعل نوع تفنگ (اسلحه فشار)


مشعل از نوع اسلحه با مجبور کردن روغن از طریق یک نازل و پاشیدن روغن به داخل نازل اتمی جریان هوا مانند تفنگ ، آن را اتمی می کند. این مایع ذرات میکروسکوپی یا گویچه را تشکیل می دهد که بخوبی مخلوط شده و تا حدی تبخیر می شود که قبل از آن در محفظه احتراق مشتعل شود.

مشعل مسکونی از نوع اسلحه معمولاً به فشار روغن 80 - 130 psi نیاز دارد. مشعل های تجاری و صنعتی به psi 100 - 300 احتیاج دارند.

نوع اسلحه ای بسیار انعطاف پذیر است و می تواند در طیف وسیعی از برنامه ها ، از بخاری های کوچک مسکونی کوچک تا برنامه های گرمایش صنعتی بزرگتر ، مورد استفاده قرار گیرد.

مشعل از نوع گلدان


در یک مشعل سوختی از نوع گلدان ، سوخت در هوای احتراق تبخیر می شود. به طور کلی وجود دارد

مشعل های پیش نویس طبیعی
مشعل های پیش نویس اجباری
مشعل های آستین دار


در یک نوع بخاری از نوع گلدان ، گرانش باعث می شود روغن به مشعل سرازیر شود. مشعل گازی کشش طبیعی برای تأمین هوا به نشت طبیعی در دودکش متکی است. مشعل انشعاب اجباری برای تأمین هوا به فن مکانیکی و / یا دودکش متکی است.

مشعل آستین سوراخ دار فقط در موارد کوچک کاربرد دارد.

مشعل از نوع گلدان ارزان ترین در بین مشعل های سوخت مازوت است و کمترین هزینه عملکرد را دارد. یک نقطه ضعف از نوع گلدان ظرفیت محدود است. این نوع به طور کلی بیشتر برای کاربردهای کوچکتر مناسب است.

مشعل های سوخت دوار


مشعل های دوار با نیروی گرانش فشار پایین کار می کنند و روغن موتور در یک اسپری خوب توسط نیروی گریز از مرکز روی دیسک چرخان تأمین و پرتاب می شود.

مشعل های دوار را می توان به عنوان طبقه بندی کرد

نازل چرخشی
جام دوار


با مشعل نازل دوار ، مونتاژ نازل با سرعت زیاد می چرخد و روغن از طریق شافت تامین می شود. مشعل روغن فنجان دوار حاوی یک فنجان مخروطی شکل است که به دور یک لوله مرکزی که روغن مازوت در آن عرضه می شود ، می چرخد.

انواع مشعل روتاری روغن زیر موجود است

مشعل های دوار عمودی
مشعل های دوار افقی
مشعل های دوار شعله دیواری
مشعل سوخت دوار در کاربردهای بزرگتر دارای مزیت است.

مشعل های گازی و سوختی


مشعل های گاز و سوخت دیگ های بخار ثابت برای سوزاندن گاز و مازوت و همچنین برای احتراق کامل (در ترکیب با کوره) سوخت با ایجاد مخلوط سوخت و هوا همگن در نظر گرفته شده است.

Powerz با استفاده از تخصص غنی در طراحی واحدهای کوره طیف وسیعی از مشعل های نفت و گاز را طراحی کرده است. ما مشعل های چرخشی مستقیم با خوراک جداگانه هوا برای سوزاندن سوخت مایع و گاز طبیعی در واحدهای کوره دیگهای بخار آب گرم و بخار تولید می کنیم.

مشعل های گازی و مازوت از این نوع نیمه اتوماتیک هستند. این مشعل مجهز به مشعل مازوت ، حفره ذره بین ، دستگاه سیگنال اشتعال و سنسور نظارت بر مشعل مشعل ایران رادیاتور است.

بعلاوه ، در صورت درخواست مشتری ، مشعل ها ممکن است به سیستم های خودکار احتراق و کنترل شعله مجهز شوند. Powerz با استفاده از تجربیات گسترده ، طیف استانداردی از مشعل های نفت و گاز را طراحی کرده است که در آن ویژگی های فنی اساسی به روشی بهینه اجرا می شوند.

هنگام طراحی مشعل برای دیگ های بخار خاص ، ما با توجه به پارامترهای کلیدی ، مناسب ترین مشعل را از محدوده انتخاب می کنیم و سپس دستگاه را مطابق با جزئیات خاص پروژه تنظیم می کنیم. این روش کمک می کند تا سالها از تجربه حرفه ای استفاده شده در هنگام طراحی مشعل های نفت و گاز استفاده شود.

مشاهده لیست قیمت انواع مشعل در لینک روبرو : مشعل

بازدید : 49
شنبه 10 آبان 1399 زمان : 12:28

سيستم هاي كنترل مشعل

در ارتباط با انتخاب نوع مشعل ملاحظاتي بايد مورد توجه قرارگيرد.ساده ترين كنترل (ON-OFF) به معني آن است كه يا مشعل به ميزان كامل در حال آتش است يا اينكه خاموش است.

عيب عمده اين روش كنترل اين است كه ديگ در معرض شوكهاي بزرگ و اغلب مكرر است.بنابراين استفاده از اين روش محدود به ديگ هاي خيلي كوچك تا (300KW (260000 Kcal/hr مي باشد.

سيستم كنترل پيچيده تر سيستم (High-Low-Off) مي باشد كه مشعل داراي دو بار مي باشد .مشعل ابتدا در درجه آتش پايين تر عمل مي كند و بعد با بار كامل مورد نياز تغيير وضعيت مي دهد به اين ترتيب شوك گرمايي كمتري ايجاد مي گردد.

مشعل مي تواند با كاهش بار حرارتي مصرفي ديگ به حالت Low تغيير وضعيت داده و توليد گرما را متناسب گرداند. اين شيوه كنترل براي ظرفيتهاي تا (1200 KW(1040000 Kcal/hr) مورد استفاده قرارمي گيرد.

براي بويلرها و مشعل هاي بزرگتر از شيوه كنترلي (Modulation) استفاده مي گرد كه در اين روش شعله و ميزان گرمادهي مشعل گازی متناسب با بار حرارتي مورد نياز ديگ تنظيم و كنترل مي گردد همچنين در اين روش ميزان و نسبت سوخت و هوا در سراسر طول شعله و ديگ كنترل مي گردد و راندمان حرارتي تا حد قابل توجهي افزايش مي يابد.

در تطبيق يك مشعل و يم سيستم كنترل با يك ديگ بايد سه عامل مد نظر قرار گيرد:

1- ماكزيمم حرارت مورد نياز

2- ثابت يا متغير بودن بار حرارتي مورد نياز

3- نوع سوخت

نگهداری مشعل های گازوییلی

سرويس ساليانه مشعل هاي گازوييلي :

- برق ورودي مشعل را قطع كنيد.

- فتوسل ( چشم مشعل ) را خارج كرده و بايك پارچه خشك و تميز آنرا تميز كنيد.

- اتصال كابلهاي ترانس جرقه را باز و بازديد نماييد.

- اتصال لوله هاي سوخت را از پمپ گازوييل باز و بازديد نماييد.

-شعله پوش و شعله پخش كن را باز و تميز كنيد.

-لوله رابط پرشر هوا را باز و تميز كنيد.

-نازل و لوله هاي رابط را تميز كنيد.الكترودهاي جرقه را به دقت ( بدليل شكنندگي چيني ) تميز كرده ودر جاي خود قراردهيدو فاصله بين آنهارا تنظيم كنيد.

- فيلتر داخل پمپ گازوييل را خارج كرده و بدقت تميز كنيدو در جاي خود قراردهيد.

- كابلهاي برق و اتصالات را مجددا به نحو مناسب متصل كنيد.

- رله را از محل خود بازكرده و پايه رله را يكبار آچاركشي كرده و در جاي خود قراردهيد . در صورتيكه پايه هاي رله معيوب يا خال زده اند آنرا تعويض نماييد.

در مورد سرويس و راه اندازي مشعل هاي گازوييلي به موارد زير توجه نماييد:

-پس از سرويس و نصب مشعل حتما شستشوي ديگ نيز انجام شود.

-درهنگام شارژ گازوييل به منبع حتما مشعل خاموش باشد زيرا پمپ مكش كرده و فيلتر ها مسدود مي شود.

مشاهده لیست قیمت انواع مشعل در لینک روبرو : مشعل

تعداد صفحات : 0

درباره ما
موضوعات
آمار سایت
 • کل مطالب : 14
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 6
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 21
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 29
 • بازدید ماه : 29
 • بازدید سال : 816
 • بازدید کلی : 1497
 • <
  پیوندهای روزانه
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  لینک های ویژه